Najnowsze wpisy

Żaluzje czy rolety zewnętrzne — które wybrać?

03.05.2021
Blog

Na rynku dostępnych jest sporo osłon okiennych, które montuje się na zewnątrz budynku. Są one niezwykle przydatne, gdyż chronią wnętrze od słońca i hałasu. Jak wiadomo, przy wyborze tego typu rozwiązań, nie zwracamy uwagi jedynie na funkcjonalność — aspekt estetyczny jest równie ważny. Dobrze dobrane żaluzje bądź rolety zewnętrzne oprócz tego, że zapewnią nam więcej prywatności, mogą nadać eleganckiego i nowoczesnego wyglądu elewacji.

Zanim dokonasz wyboru, który będzie idealnie dobrany do Twoich potrzeb, porównaj cechy obu rozwiązań.

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne — fasadowe

Żaluzje fasadowe to opcja dla tych, którym zależy na płynnej regulacji dostępu światła — pozwalają na pełną dowolność w kwestii sterowania, co znacząco wpływa na komfort użytkowania.

Ze względu na prostą i lekką budowę, sprawdzą się świetnie w budynkach z dużymi oknami — w połączeniu z tymi energooszczędnymi, stanowią świetną barierę termiczną, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. W lecie, poprzez zaciemnienie pomieszczeń, zapobiegają dostawaniu się gorąca, a zimą zmniejszają straty energii.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy oprócz osłony słonecznej i akustycznej oczekują ochrony swojej prywatności i mienia. Są dobrym zabezpieczeniem budynków przed włamaniem lub wandalizmem.

Rolety zapewniają także większą izolację niż żaluzje fasadowe. Po całkowitym ich opuszczeniu wnętrze zostanie w pełni zaciemnione. Nie są jednak w stanie zasłonić tak dużych powierzchni — w takim wypadku stosuje się łącznia, które sprawiają, że możliwe jest zamontowanie pojedynczych rolet obok siebie.

Żaluzje fasadowe

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

Każde z tych rozwiązań sprawdzi się w przypadku odmiennych potrzeb. Oba są niezwykle trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych — z pewnością te dobrze dobrane, będą służyć na lata. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli Ci dobrać osłony okienne tak, by oprócz funkcjonalności, nadawały niepowtarzalnego wyglądu Twojej elewacji.

Wybierz najlepszy system osłonowy dla siebie!

Dowiedz się więcej o Żaluzjach zewnętrznych Dowiedz się więcej o Roletach zewnętrznych

Co mówią o nas klienci?

Jako godny zaufania producent żaluzji we Wrocławiu, podstawą działań jest dla nas zadowolenie klienta. To właśnie w tym celu stale poszukujemy nowych technologii, które pozwalają nam je ulepszać, zapewniając jeszcze większą trwałość. Zdajemy sobie sprawę z tego, że żaluzje zewnętrzne powinny być również ozdobą każdego domu, dlatego możesz liczyć na dopracowanie w każdym calu.

Anna M.

Pisze:

"Błyskawiczna realizacja zamówienia, rolety założone fachowo. Przez cały czas mogłam pozostać w kontakcie z firmą, odpowiadali na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Efekt końcowy jest bardzo zadowalający — polecam! "

Przemysław L.

Pisze:

"Solidna firma, godna polecenia. Pomogli mi w doborze najlepszego rozwiązania, mają indywidualne podejście do klienta, co było dla mnie ważne. Pracownicy byli zaangażowani i szybko zamontowali wybraną Pergolę. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy. "

Krzysztof T.

Pisze:

"Świetna organizacja firmy to chyba jej największa zaleta. Proces od złożenia zamówienia do montażu markizy był zaskakująco szybki i mimo krótkiego czasu realizacji, niezwykle precyzyjny. Mogę z czystym sumieniem polecić Dom Wygodny wszystkim, którzy szukają najwyższej jakości markiz tarasowych, bo dokładność wykonania i kontakt z firmą robi wrażenie."

Skontaktuj się z nami!

Aluset

Wysyłanie formularza

Sprawdź dojazd
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI